נוסעים לחופשה? כמה דברים על משיכת מזומנים בחו"ל

מאז ומעולם היה ידוע, לפחות למי מאתנו שהם נוסעי-חו"ל וותיקים מימי שנות ה- 80, שבחו"ל – המזומן הנו קבוע, עד כדי כך שקשה מאד להוציאו בכרטיסי אשראי, ולכן חשוב להביא כסף מדויק כשממירים בשדה התעופה או בבנק לפני הנסיעה לשם.

כיום, עם התפתחות הטכנולוגיה, מונפקים כרטיסי אשראי בינלאומיים, המאפשרים משיכת מזומנים בחו"ל.

ניוקאסל, חו''ל, צילום מלמעלה,

אם אני לא מעוניין לברר בבנק, כיצד אדע שהכרטיס בו אני מחזיק הוא בינלאומי?

אם השם שלך על גבי הכרטיס כתוב באנגלית- ברכות יש לך כרטיס בינלאומי!
במידה והצלחת לרכוש עמו בעבר מוצרים ושירותים באינטרנט באתרים הפועלים מעבר לים כמו איביי או אמזון דוט קום, סימן שהוא בינלאומי, אחרת מערכת הסליקה הגלובלית לא הייתה מזהה את פרטיו. כמובן שאם בדקת דפי בנק ואכן ירדו לך העסקאות הללו, מדובר בכרטיס אשראי המאפשר משיכת מזומנים בחו"ל דרך מכשירי כספומט של בנקים שונים.

כיצד מחושב המזומן שנמשך בחו"ל? כיצד הוא יורד מחשבון הבנק שלי בארץ?

בשונה מכרטיס אשראי ישראלי, בו הכסף לא יורד מיד אלא רק ב- 10, ב- 12 או ב- 15 של כל חודש (תלוי מהו הסכם האשראי שלך), לכרטיס אשראי בינלאומי הבנקים בישראל מתייחסים כמו מזומן. מה שקנית בחנות יורד מיד, מה שמשכת בכספומט גם כן יורד מיד. בפירוט דפי בנק לא יהיה כתוב  "15/10/2017 הוצאות אשראי" אלא יהיה כתוב "8/10/2017 (שם הבנק או הכספומט בו משכת את הכסף)", "9/10/2017 (חנות כלשהי בה קנית)" כלומר הכסף יורד בדיוק ביום בו ביצעת עסקת משיכת מזומנים בחו"ל או קנייה בחנות בחו"ל.

נשמע שמדובר בהתנהלות אשראי יקרה במיוחד, מדוע זה כדאי?

אשראי בחו"ל מתגמל את לקוחותיו המתמידים בנקודות הנקראות "מיילים". בעבר התייחסו חברות האשראי למייל כאל MILE, כלומר מרחק גיאוגרפי הנמדד בארה"ב, מה שאומר כי משיכת מזומנים בחו"ל לא הייתה קשורה לנושא, והטבות על שימוש באשראי ניתנו רק על טיסות. כיום, גם קניות ומשיכות נחשבות מיילים, וזה אומר שאתה צובר נקודות בכרטיס המאפשרות לך מצאי נרחב של הטבות: טיסות במחירים מיוחדים בהמשך הדרך, מבצעים והנחות בחנויות הבוטיק, ועוד. משיכת מזומנים בחו"ל בצורה סדרתית באותו כרטיס מזכה אותך, למעשה, בנקודות זכות, מה שלא ניתן היה לומר על כרטיסי אשראי מימי העבר.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*